من می توانم
هر آنچه درباره سرطان نمی دانید!مطالب را از سخن اول مطالعه فرمایید 
قالب وبلاگ

دنیا دنیا اگر انسان محکمی باشید روزهایی می رسد که به خود خواهید گفت آیا می توانم؟

مسلما جنس هیچ کدام از ما از سنگ نیست .قرار هم نیست کوه باشیم روزهایی خواهد رسید که به انتهای خط می رسید و بدون اینکه حتی بخواهید دستمالی برای پاک کردن اشکهایتان نیاز خواهید داشت.

روزهایی خواهد رسید که احساس می کنید هر لحظه ممکن است قلبتان از حرکت بیایستد.

بدترین زمانی که این حس را در بیمارستان بالای سر همسرم احساس کردم زمانی بود که درد می کشید.

به یاد داشته باشید بعد از قطع شدن هر دوره شیمی درمانی از زمانی که تکثیر مجدد سلولها شروع می شود و مغز استخوان مجددا فعال می شود دردهای شدید استخوانی آغاز می شوند دردهایی که در ابتدا ممکن است با استومینوفن آرام شود اما در دوره بعد کم کم فقط پتدین یا مورفین درد بیمار را آرام خواهد کرد درد هایی که باعث خواهد شد حتی یک مرد به حق حق گریه بیفتد......

مهم:

1:منطقه درد اکثرا کمر و پاها و لگن هستن اما بستگی به سن بیمار نیز دارند که استخوانهای پهن دردناک شوند یا منطقه دیگر.

2:الزاما مورفین با اینکه از پتدین قوی تر است برای همه دردها یا بیماران کارساز نیست مثلا همسر من به پتدین که مسکن ضعیف تری است واکنش بهتری نشان می داد.یا بعدها در یک سرنگ نصف پتدین نصف مورفین در سرنگ باید می کشیدیم تا دردش آرام شود.

3:اکثر بیماران بخش خون یه مسکن خواسته یا نا خواسته عادت می کنند اما!!!!! حتما دقت کنید بعد از مدتی فقط شما می توانید با نگاه کردن به بیمارتان بفهمید آیا درد قابل تحملی دارد و یا از شدت درد واقعا نیاز به مسکن قوی دارد لطفا دقت کنید در بعضی موارد که پرستاران به نظرشان درد بیمار زیاد نیست یا واقعی نیست به ایشان آب مقطر به جای مسکن می زنند اگر دیدید درد بیمارتان خیلی زیاد شده و دردش آرام نشده ممکن است آب مقطر دریافت کرده باشد!

4:در صورتی که به همراه بیمارتان به مرخصی موقت از بیمارستان می روید و در دوران بعد از شیمی درمانی است و درد دارد می توانید که نامه ای از پزشک معالجتان دریافت کنید مبنی بر توضیح نوع بیماری اسم و سن بیمار و اینکه در طول مثلا 1 ماه آینده این بیمار نیاز به ... تعداد آمپول مسکن .... یا ... تعداد قرص یا شیاف... نیاز دارد. علاوه بر این نامه باید یک نسخه هم باشد بعد نامه را به مرکز تهیه داروهای مخدر به خیابان آبشار در ولیعصر ببرید به همراه کارت ملی و شناسنامه بیمارتان و برگه تایید نوع بیماری و به راحتی برای بیمارتان مسکن بگیرید تا نصف شبها کارتان به التماس کردن به اورژانسها نکشد!

5:تزریق مسکن به بیمارتان مسئولیت بسیار بزرگی است اگر بیشتر از میزان لازم تزریق شود می تواند باعث ایست تنفسی و قلب شود دقت کنید که اطلاعاتتان را باید بیشتر کنید و برای بیشتر کردن اطلاعات تا می توانید از پرستاران خوب بخش کمک بگیرید.

در نهایت یادتان باشد این روزهای تلخ این بی خوابی ها خواهد گذشت سعی کنید بتوانید.

شما می توانید

[ ۱۳٩٠/٦/۱٤ ] [ ۱۱:۳٦ ‎ب.ظ ] [ یاسمین زرگری ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یاسمین زرگری لیسانس مدیریت بازرگانی مدیر عامل و موسس شرکت دکووال و مدیر سایت دکووال www.decowall.ir سابقه بیش از 14 سال فعالیت داوطلبانه در موسسه خیریه محک, علاقمند به خدمت رسانی به بیماران مبتلا به سرطان و علاقمند به روشهای مختلف طب مکمل.
نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب
Flash banner maker online