من می توانم
هر آنچه درباره سرطان نمی دانید!مطالب را از سخن اول مطالعه فرمایید 
قالب وبلاگ

در صورتی که لازم باشد بیمار چند دوره شیمی درمانی بشود و این دوره ها به هم نزدیک باشند اکثر پزشکان محترم port یا سیوی لاین را برای بیمار کار می گذارند که از طریق آن شیمی درمانی انجام شود و اگر خوب نگهداشته شوند و مرتب ضد عفونی شوند و پانسمان انها خصوصا سیوی لاین 2 روز یکبار عوض شود تا 6 ماه هم باقی می مانند و لازم نیست از رگ دستها یا پاها استفاده شود.

اما اگر بیمار شما برای درمان از رگ دست استفاده می کند کم کم رگها دردناک شده و قابل استفاده نخواهند بود خصوصا دقت کنید اگر بیمار نیاز به ویتامین دارد و سرم پتاسیم دریافت می کند رگ خیلی زود خراب می شود و باید رگ جدیدی برای بیمار توسط پرستار گرفته شود.

در مورد دریافت پتاسیم لطفا سرعت دریافت دارو را دستکاری نکنید هرچه آرامتر پتاسیم در رگها جریان داشته باشد رگ دیرتر دچار سوزش یا درد می شود.

در بسیاری موارد به علت خراب شدن رگ توسط پتاسیم ،پتاسیم خوراکی تجویز میشود که بسیاااااااار شور است.در این مورد پتاسیم را با آب پرتقال قاطی کنید که شوری آن کمتر شود.بقیه آب میوه ها را پیشنهاد نمی کنم چون به گفته خود بیماران بسیار بدمزه تر می شود.

می توانید با آرامش همانند نوازش رگهای بیمارتان را ماساژ دهید و در صورت عدم منع پزشکی از آناناس تازه برای بهبود سریع تر رگها در تغذیه بیمارتان استفاده فرمایید.

در مورد کمپرس حوله ولرم با پرستار مشورت کنید .

[ ۱۳۸٩/۱۱/۱٢ ] [ ٤:٠٦ ‎ب.ظ ] [ یاسمین زرگری ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یاسمین زرگری لیسانس مدیریت بازرگانی مدیر عامل و موسس شرکت دکووال و مدیر سایت دکووال www.decowall.ir سابقه بیش از 14 سال فعالیت داوطلبانه در موسسه خیریه محک, علاقمند به خدمت رسانی به بیماران مبتلا به سرطان و علاقمند به روشهای مختلف طب مکمل.
نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب
Flash banner maker online