من می توانم
هر آنچه درباره سرطان نمی دانید!مطالب را از سخن اول مطالعه فرمایید 
قالب وبلاگ

سخن اوللبخند

نسبت به نشانه ها بی تفاوت نباشید:خنثی

در روزهای آغازین سال نو همسرم تب کرد،تب، سرفه ،عطسه همه گویای آغاز یک سرما خوردگی بود.درمانهای رایج شروع شد،قرص سرما خوردگی آب پرتقال لباس گرم...

همه اینها با تب همراه شد تب 1 تا 2 درجه که مدت کوتاهی با استومینوفن قطع می شد و دوباره بر می گشت.بعد از 5 روز نگران شدم چون به نظرم به سرعت در حال کاهش وزن بود،خیلی زود خسته می شد و از همه مهمتر رنگ صورت و زیر چشمانش به زردی می زد..

من خودم نگران کبدش بودم و فکر می کردم مشکلی در کبد پیش آمده.... آزمایش خون انجام شد.سرپرست اورژانس گفت ایشان همانند یک نوزاد سالم هستند و سونوگرافی و آزمایش خون عالی است!زردی هم نتیجه چندین روز تب و بی خوابی است!

با خیال راحت به خانه برگشتیم با چند قرص ویتامین و تب بر!

از این اتفاق 5 روز دیگر گذشت و تب همسرم پایین نیامد!تا...............

خودم یک بار دیگه جواب آزمایش خون رو برداشتم و نگاه کردمیول از چیزی که دیدم شوکه شدم ..در آزمایش تعداد نرمال پلاکت خون درج شده بود باید بین ١۴٠٠٠٠ تا ۴٠٠٠٠٠ باشد اما عدد روبه روی آن یعنی جواب آزمایش همسرم ١۶٠٠٠ بود.واقعا شوکه شده بودم تعجب٣ بار تعداد صفرها را شمردم!خاطرات محک  دور سرم چرخید.کم بودن پلاکت تا این حد اصلا معنی خوبی نداشت.با آزمایشگاه تماس گرفتم و قرار شد آزمایش را تکرار کنیم،حتما می توانید تجسم کنید با دیدن عدد ١۴٠٠٠ به چه چیزهایی فکر کردم..

از آن روز تا این لحظه که در حال نوشتن هستم زندگی ما عوض شد..با همه متخصصین خون و سرطان که از طریق محک و سپاس می شناختم تماس گرفتم و همه نظرشان یک چیز بود...علایم گویای سرطان خون است..


نتیجه سخن اول:

1: حتی اگر فرد سالمی هستید هر 6 ماه یک بار حتما زیر نظر پزشک متخصص خود، آزمایش خون را فراموش نکنید! چرا تاکید روی 6 ماه کردم؟؟چون دقیقا 4 ماه قبل از این اتفاق همسرم چکاپ کامل کرده بود و هیچ مشکلی نداشت.

2:از سوال کردن خجالت نکشید !کاملا درباره نتیجه آزمایش مطمئن شوید.

3:به ظاهر و شرایط فیزیکی خود و اطرافیان کاملا توجه کنید،کاهش وزن ناگهانی،عرق کردن زیاد"جوری که بالش کاملا خیس می شود"،تب،مشکلات دفع،کبودی و خون ریزی های قابل رویت زیر پوست!خون ریزی از لثه،احساس توده در ناحیه ای از بدن،سرفه های خشک دردهای استخوانی،ضعف و خستگی بی دلیل و خواب آلودگی به همراه سرگیجه و ... البته دچار وسواس نشوید چون ممکن است یکی از اینها را هر کسی داشته باشد مهم این است چند تا از این نشانه ها را با هم داشته باشید!

4:الزاما پایین بودن پلاکت نشان دهنده سرطان خون نیست و ممکن است بیماری های دیگر خونی باشد پس زود قضاوت نکنید تا آزمایش های اولیه مانند گرفتن نمونه از مغز استخوان انجام شود.

۵:تا مشخص شدن نتیجه از تماس با افراد مختلف و در جریان قرار دادنشان بپرهیزید مگر اینکه نیاز به کمکشان داشته باشید.

۶:جلوی عزیزتان که مشکوک به بیماری او هستید خونسردی خود را با هر روشی که می توانید حفظ کنید!نمی توانم وجود ندارد اگر شما نمی توانید این مسوولیت را به کسی بسپارید که بتواند،این جدی ترین توصیه است پس لطفا فراموش نکیند اولین مرحله سخت ترین مرحله است باید بتوانید! 

این تازه آغاز راه است حتما باقی نوشته ها را پیگیری نمایید تا بدانید،چون اگر بدانید کمتر خواهید ترسید و آگاهانه تر قدم خواهید برداشت.من توانستم شما هم می توانید!

[ ۱۳۸٩/۸/٤ ] [ ۳:٥٩ ‎ب.ظ ] [ یاسمین زرگری ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

من یاسمین زرگری لیسانس مدیریت بازرگانی مدیر عامل و موسس شرکت دکووال و مدیر سایت دکووال www.decowall.ir سابقه بیش از 14 سال فعالیت داوطلبانه در موسسه خیریه محک, علاقمند به خدمت رسانی به بیماران مبتلا به سرطان و علاقمند به روشهای مختلف طب مکمل.
نويسندگان
صفحات اختصاصی
امکانات وب
Flash banner maker online