جامعه و سرطان

یک روز کاری را آغاز می کنیم.صبحانه ای نه چندان کامل را با هزاران فکر در سر می خوریم..سرمان مدتیست که درد می کند.تا صبح بارها از آلودگی صوتی ساختمان در حال ساخت همسایه و رفت و آمد ماشینهای حمل آهن و آجر از خواب پریده ایم.

از خانه خارج می شویم رنگ آسمان خاکستری است مدتهاست که دیر به دیر آسمان آبی را می بینیم.اگر به گربه ها و پرنده ها دقت کنیم اکثرا در اثر آلودگی هوا بیمار شده اند حتی خیلی از آنها ام اس دارند!(می دانستید؟؟؟) تا لحظه رسیدن به محل کار چندین بار از دست مردم و رانندگی آنها عصبانی می شوید..

موقع پارک کردن ماشین عصبانی میشوید ...در محل کار اکثرا عصبانی می شوید...دقدقه مسائل مالی و ...بدقولی ها!بی فکری ها!بی ادبی ها ...حتی اگر بخواهید خریدی ساده انجام دهید در کمترین فروشگاهی با شما با احترام رفتار خواهند کرد ..

تا شب این داستان ادامه دارد...حال به این شراط عادات نادرست افراد را اضافه کنیم.

1:بردن کودکان به مکانهای شلوغ و وسط دوووووودددددددددد...

2:کشیدن سیگار یا قلیان

3:خوردن مشروب!(در برخی موارد حتی الکل صنعتی که بسیاری مطلع نیستند مواد آن کاملا شیمیایی است و فرمول آن تغییر کرده و مانند استون عمل می کند)

4:خواب و استراحت کم و یا بی موقع

5:ریختن خشم.عقده.زخم های کهنه در روابط.غصه خور دیگران بودن.خود بزرگ بینی.خشم خفته از پدر و مادر در دوران کودکی.نبخشیدن افراد و همراه کشیدن افکار کهنه و خزه بسته!

6:فقر فرهنگی

7:عدم استفاده از ماسک در مشاغلی مانند کار با مواد شیمیایی یا رنگ یا کارگاههای ساختمانی!(احتمال ابتلا به سرطان خون را بسیارر بالا می برد)

و ....

همه اینها و خیلی های دیگر را که بهتر می دانید ول کرده ایم و چسبیده ایم به اینکه کرفس بیشتر بخوریم سرطان نمی گیریم یا زرد آلو گوجه ضد سرطان است یا سرطان زا!

شما را به خدا کمی بترسید...سرطان مال همسایه نیست..این روزها موضوع جدی اکثر جوامع شده.در عادات و روش های زندگی خود کمی تجدیدنظر کنید...

ای مادر محترم نوزاد یا کودک خود را در روزها آلوده وقتی می بینم به پارک می بری به خداوندی خدا می خواهم فریاد بزنیم!!!ای پدررر وقتی می بیمنم در ماشین سیگار روشن کرده ای و همه شیشه ها بالاست .....

نمی خواهم ایجاد وحشت کنم اما کمی انسانی تر و با آگاهی بیشتر عمل کنیم...

آمین

/ 1 نظر / 101 بازدید
رند69

وقتی محرمت میاد دیگه چه جای شادیه وقتی که سر نداری تو سربه بدن زیادیه دعوتید به محفل شمع زینب. www.rende69.persianblog.ir