دوران سخت

اگر از امروز به وبلاک من میتوانم پیوستید لطفا حتما از ابتدای مطالب را بخوانید تا سیر موضوع را درک کرده و بتوانید از محتوی آن نحایت استفاده را بفرمایید:

مرحله سخت ،سخت تر از دوران شیمی درمانی در بسیاری از موارد عوارض خود درمان است که اگر به توصیه ها با دقت عمل کنید این مسیر می تواند آرام تر و کم استرس تر پیش برود.حدودا یک هفته بعد از شیمی درمانی عوارض دارویی برای افشین آغاز می شد.

همان طور که قبلا شرح دادم به علت پایین آمدن تعداد گلبول سفید بعد از شیمی درمانی کاملا خودمون ممنوع الملاقات می کردیمش و از همه خواهش می کردیم که به بیمارستان برای ملاقات مراجعه نکنند.یادتون نره سرما خوردگی در این دوران به راحتی می تونه باعث عفونت ریه و منجر به مرگ بیمار بشه پس این جمله های عجیب و غریب "به فلانی آخه بر نخوره یه وقت ؟ و ......." رو بریزید دوررررررر باید اولویت بیمار شما باشه و بس!

یکی دیگه از اولین عوارضی که افشین دشت ورم شدید بود خصوصا ورم پا، برای بر طرف کردن این مورد زیر پا با ارتفاع خیلی کم بالش بگذارید و بیمار سعی کنه کمتر راه بره یا پاشو آویزون کنه.

برخی از پزشکان پیشنهاد جوراب مخصوص وارس رو میدهند که بر طبق گفته چند نفر از پرستاران در دوران پایین بودن پلاکت نباید استفاده بشه چون میتونه فشارش منجر به خونریزی بشه.

مهمترین مورد:

حتما با بیمارتان قبل از شیمی درمانی صحبت کنید و ایشان را راهنمایی کنید که موهایشان را از ته بزنند.این کار باعث می شود تا ریزش موهایشان بعد از شیمی درمانی را نبینند و از لحاظ روحی صدمه نبینند در غیر این صورت خصوصا در خانمها دچار افسردگی خواهند شد.

پیشنهاد:٢ نفر از افراد خانواده یا دوستان در روز کوتاه کردن مو،موهای خودشان را هم کوتاه کنند،باعث خنده و آرامش بیشتر بیمار خواهد شد.

فراموش نکنید این دوران موقت است و همه موها یک ماه بعد از آخرین درمان ،در می آید.

/ 4 نظر / 33 بازدید
raies

امیدوارم همیشه توکارهای خیر و انتشار مطالب علمی موفق باشید

شاپرک

عزیزم دستت درد نکنه. تو باعث میشی که خیلی از کسانی که با این ماجرا یه جوری درگیر هستن خیلی روحیه بگیرن. و این را بهت بگم که تو واقعا یه همسر بزرگ و پر از انرژی مثبت هستی. از اینکه تو را هر چند دور به عنوان یه دوست دارم خیلی افتخار میکنم

یاسمین

ممنوم که نوشته هامو دارید دنبال می کنید :)

سید احسان

سلام..خوبيد ياسمن خانم؟؟ميگم قيمت محصولات تو فروشگاهتون با تو سايت فرقي هم داره؟؟جالب بودن..مرسي