راست یا دروغ؟

مسلما افراد بسته به نوع تربیت یا خصوصیات فردی روحیات متفاوتی دارند.

بسیاری بعد از شنیدن موضوع بیماری در لاک خود فرو می روند که در پستهای قبلی دقیقا توضیح داده شد چگونه با این عزیزان رو به رو شوید. برخی هم که تعدادشان کمتر است و روحیه جنگجویی دارند هم خودشان به خود روحیه می دهند و هم به عزیزانشان.

البته در دسته دوم هستند افرادی که روحیه خوب در آنها صرفا یک ماسک است و از درون خسته هستند که امیدوارم شما به عنوان دوست یا فامیل یا اعضای خانواده به اندازه ای نکته بین باشید که با شناخت قبلی فرق بین راست و دروغ ایشان را دقیقا درک کنید و بتوانید در روزهایی که به شما نیاز دارند مفیدتر باشید.

مثلا اگر از بیمار پرسیدید  فلانی الان خوبی و خیس عرق و با ضعف لبخند زد خوبم می تونم بشینم! به بهانه ای که به او بر نخورد و جلوی شما احساس ضعف نکند حتی اگر خودتان خسته نیستید الکی بگویید "من می خواهم کمی چرت بزنم بیا با هم استراحت کنیم."

کوچکترین نکته ها در پرستاری از بیماران مهم هستند سعی کنید دقیق تر باشید..

کمی سعی بیشتر ... شما می توانید لبخند

 

/ 7 نظر / 41 بازدید
سوگند

سلام من احساس می کنم در همه جای ایران افسردگی را میشه احساس کرد ولی با خوا ندن بخشی از مطالب شما فهمیدم شما نیز به دنبال دادن امید به دیگران هستید برایم جالب بود بعد پروفایلتان را خواندم و فهمیدم عضو محک هستید چون خودم با خیریه جمعیت دوستداران بهزیستی فعالیت می کنم و به این راز پی بردم هر جایی اسم کمک به همنوع باشد دیگر هیچ افسردگی وجود ندارد چون می دانیم که مفید هستیم و این راز نشاط . همه کسانی را که بخشی از خود را برای مردم می گذارند دوست دارم اگه تمایل داشتید خوشحال می شوم به وب من یه سری بزنید با تشکر سوگند سپهری وب :به چشمانتان فرصت نگاه کردن بدهید

فريبا

سلام خانم زرگري عزيز، خوشحالم كه اين همت بلند در شماست. امروز ايميل درددلتان را دريافت كردم و همان مرا به سمت اين آشيانه ي سبز رهنمون شد. اگر بخاطر داشته باشيد از طريق نغمه جان با سايت و محصولات شما آشنا شدم و سفارش يه برچسب با رنگبندي متفاوت داشتم. هنوز بر سر پيمانيم ولي هيچ عجله نيست. شايد اين تقاضا فتحي براي توليداتي نوين در دكووال باشد. به اميد دوستيهاي بيشتر. خوشحالم كه اين آشيانه را يافتم چون شديدا به آن نياز دارم.

گلکار

سلام. چند درصد مبتلایان به سرطان خون شفا پیدا میکنند؟ افشین وضعشون چطور شد؟کاملا خوب شدند یا هنوز تحت درمان هستند؟عاقبت این بیماری چیست؟لطفا جواب بدهید ۳ساعته که بعد از شنیدن بیماری دوستم شوکه شده ام

یاسمین زرگری

گلکار عزیز با سلام قبل از هر چیز من پزشک نیستم و به نظرم پاسخ این سوال را حتی آمار و پزشکان به درستی نمی توانند بدهند.شرایط.پیشرفت بیماری.نوع درمان و ..... از همه مهمتر همراهی و همدلی شما با بیمار و نگرش خود بیمار همه و همه تاثیر دارند و انواع سرطان را هم نمی توان نا دیده گرفت برخی را می توان سریع کنترل کرد.به نظرم مطالب این وبلاگ را از سخن اول تا همینجا مطالعه کنید.ضمنا بیماری افشین در حال حاضر کنترل شده و هیچ نوع درمانی نمی گیرد. با احترام

مریم

سلام یاسمین عزیز.از ته قلبم براتون خوشحالم که خدا شوهرتون رو بهتون بخشید.من هم این دردها رو کشیدم و میدونم اون زمان چه حسی داشتی.پدر من هم 2 سال قبل مبتلا به سرطان معده شد که خداروشکر زود مطلع شدیم و درمان رو آغاز کردیم.معدش رو کاملا برداشتن و بعدش 9 ماه شیمی درمانی و 1 ماه پرتو درمانی شد.الحمدالله تا الان که برای چکاپ میره هیچ مشکلی نداره فقط پلاکت خونش کمی پایینه.واقعا داشتن روحیه خوب خیلی توی درمان موثره.درضمن پدرم از بیماریش خبر نداشت بهش گفتیم یه غده تو معدش که باید درش بیارن.آخه همه چیز خیلی سریع اتفاق افتاد.الان که دارم اینارو مینویسم دوباره اون خاطرات زجرآور جلوی چشمام اومده.نمیذاشتن کسی پشت در اتاق عمل باشه.اینقدر گریه کردم تا گذاشتن فقط من برم.باورت میشه 7 ساعت فقط داشتم پشت در راه میرفتم از پرسنل اتاق عمل خبر میگرفتم.واییییییییی خیلیییییییییی سخت بود.امیدوارم پدرم و شوهر نازنینت و همه بیماران زیر سایه خدای بزرگ سلامتی کاملشون رو بدست بیارن.

غزل

سلام خانوم یاسمین من یه دوستی دارم که مبتلا به سرطان خون شده 16 ساله شه وضع مادیشون خوب نیست پدرش معتاده و مادرش خونه دار محک هم که به کودکان فقط کمک میکنه الان همه ی موهای سرش ریخته میخواستم ببینم موسسه ای میشناسید که بتونه بهش کمک کنه؟

سپیده

_____________@__@@_____@ ____________@@_@__@_____@ ___________@@@_____@@___@@@@@ __________@@@@______@@_@____@@ _________@@@@_______@@______@_@ _________@@@@_______@@______@_@ _________@@@@_______@_______@ _________@@@@@_____@_______@ __________@@@@@____@______@ ___________@@@@@@@______@ __@@@_________@@@@@_@ @@@@@@@________@@_____ _@@@@@@@_______@_____ __@@@@@@_______@@_____ ___@@_____@_____@_____ ____@______@____@_____@_@@ _______@@@@_@__@@_@_@@@@@ _____@@@@@@_@_@@__@@@@@@@ ____@@@@@@@__@@______@@@@@ ____@@@@@_____@_________@@@ ____@@_________@__________@ _____@_________@_____ _______________@_____ ____________@_@_____ _____________@@_@_____ ______________@@_____ ______________@_____ سلام.........وبتون فوق العادس....من با افتخار لینکتون کردم...[ماچ][گل][گل]